Z A K Á Z K Y - - - P R O J E K T Y - - - I N V E S T I C E// aktuální ONLINE databáze soukromých a veřejných zakázek a projektů

Pripravujú nové obchodné centrum...

05.04.2019  |  06:53

V Handlovej v prievidzskom okrese chce investor stavať v priestore Morovnianskeho sídliska na okraji mesta. Ide o svahovité územie s trávnatým porastom a náletovou zelenou.

Vedľa pozemku sa nachádza železničná trať, z opačnej strany Okružná ulica a Morovnianska cesta. V lokalite sa nachádza predajňa reťazca Lidla, situovaná na hlavnom ťahu na Prievidzu.

Rátajú s najviac 18 prevádzkami

Celková plocha pozemku je takmer 25-tisíc štvorcových metrov. Zastaviť z neho plánuje investor zhruba tretinu, pre spevnené plochy a komunikácie počíta s vyše 11-tisíc štvorcovými metrami, viac ako 5-tisíc štvorcových metrov zaberie zeleň.

Samotné obchodné centrum má mať obdĺžnikový pôdorys s rozmermi 200 x 42 metrov. „Objekt je v princípe ‚vložený‘ do zarezanej časti svahu tak, aby prirodzene dotváral hmotu svahu a okolia a významne nepresahoval do okolia,“ píše investor.

Halová jednopodlažná stavba bude mať plochú strechu, prednú časť fasády tvoria zasklené steny. Vonkajšie stvárnenie objektu bude predmetom riešenia v ďalšom stupni projektovej dokumentácie so zohľadnením architektonického riešenia vzhľadom na danosti lokality.

Kapacita obchodného centra vychádza z celkovej plochy, vnútorná dispozícia má by rôzne členená deliacimi priečkami. Predpokladaný počet prevádzok je 12 – 18 podľa postupného zisťovania záujmu a preverovania aktuálneho retailového trhu v konkrétnom čase, uvádza investor.

K nákupnému centru bude prislúchať aj parkovisko. Počíta sa s vybudovaním 264 miest, dve z nich budú určené pre nákladné vozidlá.

Obchodné mestá kreslili aj v iných mestách

Nové obchodné centrum podľa investora zabezpečí predaj tovaru a služieb pre širokú spádovú oblasť. „Ide o nájomcov širšieho spektra tovaru: odevy, obuv, elektro, tovar pre domácnosť, rôzny tovar, hračkárstvo a podobne,“ približuje navrhovateľ.

V podklade pre procesu posudzovania vplyvov na životné prostredia počíta investor so začiatkom výstavby v máji tohto roka. Dĺžka výstavby by mala trvať 16 mesiacov. Otvorenie je naplánované na rok 2020, môže sa však posunúť v súvislosti so získavaním potrebných povolení.

Projekt obchodného centra v Handlovej patrí spoločnosti NSO Invest, ktorá v minulosti predkladala aj zámery obchodných centier vo Veľkom Krtíši a v Považskej Bystrici. NSO Invest má sídlo v Žiline, majiteľom spoločnosť je Róbert Kučera.

obchodne-centrum-handlova-vizualizacia-2 zdroj:Reality Trend 5.4.2019





Zpět na Stavebnictví aktuálně