Z Á K A Z K Y - - - P R O J E K T Y - - - I N V E S T Í C I E// aktuálna ONLINE databáza súkromných a verejných zákaziek a projektov

Druhá etapa Rohan City nabídne byty, kanceláře a nový most

8. 3. 2019  |  20:16

Architektonické soutěže se zúčastnilo devět studií. Vítězný koncept ateliéru Shindler Seko architekti se stane jakýmsi základem. Na jeho finální podobě však budou s vítězných studiem spolupracovat i další architekti.

„V této roli se ateliér bude podílet i na architektuře vybraných budov. Aby byla nová čtvrť architektonicky rozmanitá, nesla atmosféru živého města a vyvarovala se uniformity, doporučila porota zapojit do architektonického plánu i dalších pět studií,“ informovali zástupci Sekyra Group.

Návrh druhé etapy Rohan City počítá se zvednutím terénu Rohanského ostrova a zklidnění Rohanského nábřeží. Zásadní bude most, který propojí Karlín s Holešovicemi.

„Bonusem je, že tento projekt vytváří podmínky pro vznik nového metropolitního parku na Rohanském ostrově, který by měl být novým, krásným a veřejně přístupným parkem a já osobně se na něj moc těším,“ vyjádřil podporu projektu náměstek primátora Petr Hlaváček.

První etapa Rohan City naproti budově Invalidovny, se má začít stavět v roce 2020.

Druhá etapa s investicí zhruba tří miliard korun by se mohla začít stavět za tři až čtyři roky.

Za patnáct let by mohlo v Rohan City bydlet okolo čtyř tisíc lidí.

schindler2 ZDROJ: IDNES 8.3.2019

Späť na Stavebníctvo aktuálne