Z Á K A Z K Y - - - P R O J E K T Y - - - I N V E S T Í C I E// aktuálna ONLINE databáza súkromných a verejných zákaziek a projektov

Nejvyšší mrakodrap Česka má nového majitele, chystá velké investice

9. 1. 2020  |  12:06

„Naše skupina získala kontrolu nad sty procenty společnosti AZ Tower, a to odkupem podílu i pohledávek ze společnosti AZ Tower od firmy COUF trade,“ sdělil většinový vlastník Natlandu Tomáš Raška deníku E15, jenž o transakci informoval jako první.

Firma Natland teď chce další miliony do brněnského mrakodrapu investovat.

„Aktuálně zahajujeme první vlnu investic, zejména do úprav části pronajímaných ploch. Paralelně pracujeme také na proměně struktury nájemníků a služeb poskytovaných v budově s cílem zvýšení jejich úrovně,“ přiblížil pro MF DNES projektový manažer skupiny Natland Jan Krejčí.

Připravují se však i významnější investice v řádu desítek milionů korun. „Ty budou zahajovány průběžně. Věříme v potenciál lokality v dlouhodobém horizontu,“ doplnil Krejčí.

Společnost Natland se zaměřuje na firmy v problémech. V roce 2011 pomáhala finančně zachránit pražskou fotbalovou Slavii, loni koupila část internetového obchodu ZOOT, který se také potácel na pokraji krachu.

Problém může být i u AZ Toweru, který v poslední době změnil několikrát svého majitele.

Ještě na konci roku 2018 ho vlastnila firma Properity brněnského podnikatele Jiřího Maršálka a nizozemská společnost PSJ Holding.

Loni v červnu coby vlastník AZ Toweru vystupovala kyperská společnost Bokasion Trade a o dva měsíce později už byla jako nový majitel AZ Toweru zapsaná firma COUF trade.

mrakodrapcz 

zdroj:Idnes.cz 9.1.2020

Späť na Stavebníctvo aktuálne