Z Á K A Z K Y - - - P R O J E K T Y - - - I N V E S T Í C I E// aktuálna ONLINE databáza súkromných a verejných zákaziek a projektov

Nové využití proluk v centru Ostravy

21. 3. 2020  |  11:40

Domácí stavební firma Bystroň group již započala s hloubením základů. V konečné podobě bude sedmipodlažní objekt hotov v červnu 2021. Celkem 25 bytů o velikostech 2+kk až 4+kk s balkony zakryje plochá střecha. Na zpevněné ploše ve dvoře budou zřízena parkovací místa pro 16 automobilů. Dojde tak ke smysluplnému využití ladem ležícího pozemku.

Ovšem to není vše, co je konáno za účelem zatraktivnění a zkrášlení ostravského centra. Také vedle stojící zchátralá historická budova městských jatek bude souběžně přeměněna na galerii soudobého umění. V prostorách přístavby jatek pak bude zřízeno kreativní mezinárodní kulturní centrum. Půjde o otevřenou zónu pro kulturu, vzdělávání, vlastní uměleckou tvorbu a dramaturgii. Budova přístavby jatek je složena z šesti různých propojených konstrukčních systémů o celkové výměře 5053 m2, výměra sousedních jatek činí 20 381 m2.

byty_janackova_ostrava 

zdroj:stavebnictvi3000.cz 21.3.2020

Späť na Stavebníctvo aktuálne