Z Á K A Z K Y - - - P R O J E K T Y - - - I N V E S T Í C I E// aktuálna ONLINE databáza súkromných a verejných zákaziek a projektov

Realitní zákon ve finále. MMR vysvětluje, jak budou probíhat změny

9. 1. 2020  |  12:29

Účinnost zákona o realitním zprostředkování je od 1. ledna. Podle MMR je jeho cílem upravit a jasně vymezit vztahy v nemovitostním byznysu, zejména posílit ochranu klientů realitních zprostředkovatelů.

Úterním odborným seminářem o zaváděných novinkách provádí Pavel Rakouš, vedoucí odboru realitní činnosti na MMR. K zákonu se vyjádřují také zástupci profesních sdružení a další odborníci.

Mezi tématy, jimž se seminář věnuje, je odborná způsobilost makléřů, pojištění nebo úschovy peněz, které legislativa realitním kancelářím omezuje.

Z volné živnosti, jejíž provozování nevyžaduje prokázání odborné způsobilosti, se totiž stává vázaná. Makléři budou muset mít buď odpovídající vzdělání, nebo jeho kombinaci s praxí. Nově je pro ně povinné i pojištění, a to s limitem minimálně 1,75 milionu na jednu pojistnou událost a 3,5 milionu pro případ souběhu více událostí v jednom roce.

zakon 

zdroj:Idnes.cz 9.1.2020Späť na Stavebníctvo aktuálne