Z Á K A Z K Y - - - P R O J E K T Y - - - I N V E S T Í C I E// aktuálna ONLINE databáza súkromných a verejných zákaziek a projektov

V Praze se objeví chytré zastávky, budou ukazovat odjezdy i teplotu

3. 12. 2018  |  07:39

V soutěži pořádané Institutem plánování a rozvoje (IPR) vyhrál návrh dvojice designérů Michala Froňka a Jana Němečka. Ti jsou také autory laviček, koše a stojanu na kola nového městského mobiliáře.

“Chceme moderní metropoli se vším všudy a k tomu neodmyslitelně patří na první pohled tak obyčejné, ale velmi viditelné věci, jako jsou odpadkové koše, lavičky či zastávky. Na údržbu těchto věcí navíc Praha historicky vynakládá nepřiměřené peníze, a i toto hledisko vítěz soutěže dokázal zohlednit,“ radní pro oblast správy majetku Jan Chabr

Přístřešky budou z práškovaného litého hliníku černo šedivé barvy a reklama se objeví pouze na jednom bočním panelu. Od dnešních zastávek se liší jedna z nových verzí liší také tím, že má průchozí část zadní stěny.

Největší novinkou bude orientační panel, který bude zobrazovat informace o času, odjezdech, předpovědi počasí a název zastávky.

Testovací prototyp se v ulicích metropole objeví v říjnu 2019. Přístřešky se začnou vyměňovat postupně až v roce 2021, kdy městu vyprší smlouva se současným dodavatelem přístřešků JCDecaux.

Na některých místech v Praze se už začal objevovat nový set městského mobiliáře v podobě laviček a košů. Umístěny jsou například v okolí zrekonstruovaného Národního muzea.

zastavka 2 

zastavka1 

Zdroj: https://praha.idnes.cz/mestsky-mobiliar-v-praze-jednotna-podoba-zastavek-fs8-/praha-zpravy.aspx?c=A181130_115351_praha-zpravy_rsr

Späť na Stavebníctvo aktuálne